פנסיה תקציבית

פנסיה תקציבית

פנסיה תקציבית הינה תוכנית פנסיה מיוחדת אשר זכאים לה הם רק עובדים בשירות הציבורי, קרי, עובדי המדינה, עובדי רשויות מקומיות וגופים שונים כגון, המשטרה, הצבא, ושאר רשויות הבטחון, עובדי בתי הסוהר וכיוצא באלו.

תוכנית זו למעשה אינה מצריכה הפקדה לחיסכון כמו שיש בתוכניות הפנסיה הרגילות, אלא נגבים מהעובד 2% משכרו החודשי, ובסופו של דבר העובד מקבל את קצבת הפנסיה לפי המשכורת הקובעת . עובד צריך להיות לפחות 10 שנים בתוכנית זו על מנת להיות זכאי לקבל את כספי הפנסיה.

יש לציין שמשנת 2001 הוחלט כי באופן הדרגתי לא יהיו מצטרפים חדשים לתוכנית זו, אלא עובדי המדינה והרשויות השונות נמצאים במסלולי פנסיה רגילים ככל שאר האזרחים.

כיצד תחושב הקצבה החודשית של הפנסיה למי שנמצא במסלול פנסיה תקציבית?

ובכן, החישוב הוא המשכורת הקובעת, כפול מס' שנות הוותק של אותו עובד ציבור, כפול 2%. כמובן שהפנסיה גם צמודה לדרגה של עובד הציבור ומתעדכנת על פיה.

יש לציין כי במקרה של פיטורים, עדיין התוכנית הזו מחייבת וותק של לפחות 10 שנים על מנת שהיא תופעל וכן המבוטח צריך להיות בגיל 40 ומעלה לנשים ו-42 ומעלה לגברים. בהתקיים שני התנאים האלו בלבד תוכנית זו תמומש.

פנסיה תקציבית תיכנס לתוקף במקרה של התפטרות רק כאשר עובד הציבור הינו מעל גיל 60 ושוב כאשר הוא בעל וותק של 10 שנים לפחות.

עם זאת, צריך לזכור כי גם תוכנית פנסיה תקציבית, בדומה לתוכניות הפנסיה הרגילות., מצריכה יעוץ ביום הפרישה, בכדי לבדוק שתקבלו את מלוא הזכויות שלכם מהארגון בו הנכם עובדים.

 

פנסיה תקציבית
בדיקה זו עשויה להגדיל את הפנסייה שלך באופן משמעותי! כך תדע שקיבלת את מלוא הזכויות שלך ותפרוש בראש שקט.

פנסיה תקציבית
צור קשר עוד היום ואשמח להסביר לך על תהליך הבדיקה.

פנסיה תקציבית

יחיאל קדם – ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי

052-9774646

kedem.ins@gmail.com