יעוץ פנסיוני

ייעוץ פנסיוני לעצמאים

חוק הפנסיה החדש, (או בשמו הרשמי “צו הרחבה [נוסח משולב] לפנסיה חובה”), למעשה מחייב כל אדם לדאוג לתקופת הפרישה שלו, כלומר, להתחיל להפקיד כספים המיועדים בסופו של דבר לתקופת הפנסיה.

מנסיוני רב השנים בתחום, נתקלתי במספר רב של אנשים בעלי עסק שלא הפקידו כספים לטובת הפנסיה שלהם, ובטח שלא קבעו פגישת ייעוץ פנסיוני לעצמאיים ובסופו של דבר כשהם הגיעו לגיל הפנסיה הם נותרו ללא הכנסה משמעותית למעט הכסף המתקבל מביטוח לאומי.

מדוע ייעוץ פנסיוני לעצמאיים הוא חשוב?

למעשה החוק החדש מחייב כל בעלי הכנסה כולל אתכם, העצמאיים, להפקיד כספים לחיסכון פנסיוני באחד ממוצרי החסכון: קרנות פנסיה, קופות הגמל, ביטוחי המנהלים השונים. כמו כן, ישנם שיקולים רבים וחשובים בענייני מיסים, חלוקת הכספים בין התוכניות השונות, כיסוי ביטוחי מתאים בביטוח חיים וביטוח אובדן כושר עבודה וביטוחי בריאות. ברור לכם שהכל צריך להיות מכוונן בתזמור מדוייק כך שאתם תקבלו בסופו של דבר את תוכנית הפנסיה האישית והמתאימה לכם ביותר. ייעוץ פנסיוני לעצמאיים אינו דבר שאפשר לוותר עליו או לדחות אותו. ללא ייעוץ פנסיוני לעצמאיים על ידי מומחה, כל פקטור קטן שאינו מחושב כראוי משמעותו איבוד כספים רבים אשר היו יכולים להיצבר עבורכם לכשתזדקקו להם.

מה ייעוץ פנסיוני לעצמאיים נותן לכם?
 • ראשית תבוצע בדיקה של כל המצב הקיים מבחינת חסכונות הפנסיה שלכם, ביטוחי הבריאות וכו’.
 • לאחר מכן, תקבלו המלצות שונות אשר בעזרתן תוכלו לשפר את התוכניוית הפנסיוניות הקיימות.
 • סקירה של כל קופות הגמל השונות, קרנות הפנסיה השונות וכל מוצרי הביטוח, ולמעשה תקבלו חלופות טובות יותר ממה שיש לכם כיום.
 • ביחד נתפור לכם את תוכנית הפנסיה לעצמאיים הטובה ביותר, והמתאימה ביותר עבורכם.
 • בסופו של תהליך, תקבלו תיק פנסיוני אישי לעצמאיים בשפה ברורה ושווה לכל נפש ובו מסוכמות כל תוצאות הבדיקה, הסקירה, וההמלצות לשיפור.
 • כמו כן תקבלו סיכום והוראות לסוכן הביטוח שלכם במידה ויש לכם ו/או לחברות הביטוח השונות מה לעשות וכיצד לשנות את התוכנית הקיימת כך שהיא תגיע למצב האופטימלי עבורכם.

בנוסף לייעוץ פנסיוני לעצמאיים, תתבצע בדיקת יישום ההמלצות רק על מנת לוודא שאכן תוכנית הפנסיה לעצמאיים האישית שלכם אכן הוצאה אל הפועל כפי שנדרש. שהרי פספוס של סעיף אחד משמעותו איבוד כסף בלתי מבוטל וחבל!

ייעוץ פנסיוני לשכירים

ייעוץ פנסיוני לשכירים הינו תהליך אשר חובה לבצע אותו מוקדם ככל האפשר.  במהלך הייעוץ נעשית בדיקה מקיפה של שתי בחינות עיקריות:

מצד שני

ייעוץ פנסיוני לשכירים בודק את הצרכים האישיים והמשפחתיים של השכיר, ובשקלול של שתי הבחינות היועץ הפנסיוני ביחד איתך הלקוח מחליטים על תוכנית הפנסיה הטובה ביותר, והמתאימה ביותר עבורך.

מצד אחד

ייעוץ פנסיוני לשכירים בודק את המצב הקיים של השכיר. מה ה”היסטוריה” הפנסיוניות שלו, היכן הושקעו כספי הפנסיה מכל העבודות השונות בהן עבד השכיר, אלו ביטוחי חיים ואובדן כושר עבודה נעשו עבורו וכו’.

ייעוץ פנסיוני לשכירים המוענק על ידי כולל את האלמנטים העיקריים הבאים:

 • בדיקת המצב הקיים של השכיר מבחינת מוצרי הפנסיה, והביטוחים השונים אותם רכש או נרכשו עבורו במהלך השנים.
 • מתן המלצות לשיפור המצב הקיים.
 • הצגת חלופות טובות יותר, מניבות יותר, מתוכנית הפנסיה הקיימת.

בדיקת ייעוץ פנסיוני לשכירים הסתיימה – מה עכשיו?

בסיום הבדיקה תקבלו פגישת ייעוץ פנסיוני לשכירים מקיפה אשר כוללת “תיק פנסיוני אישי”. למעשה התיק הפנסיוני שלכם מכיל בשפה ברורה לכל נפש את הדברים הבאים:

 • סיכום כל תוצאות בדיקת המצב הקיים.
 • סיכום כל ההוראות והשינויים המופנים לסוכן הביטוח ו/או לחברות הביטוח שלכם, כולל מסמכי הנמקה בהתאם להוראות משרד האוצר.

לאחר מכן תתבצע בדיקת יישום ההוראות והשינויים. בדיקה זו חשובה מאוד שכן מנסיוני הרב יש צורך לוודא שאכן כל ההוראות והשינויים אשר עלו בבדיקת ייעוץ פנסיוני לשכירים אכן מולאו עד לפרט האחרון שבהם. שהרי פספוס של סעיף אחד משמעותו איבוד כסף בלתי מבוטל וחבל!

בדיקה זו עשויה להגדיל את החיסכון הפנסיוני שלך בעשרות אחוזים. אל תמתין ליום הפרישה בכדי לגלות שניתן היה לקבל יותר מהתוכניות שלך! פגישת היכרות ובדיקת הצורך בייעוץ פנסיוני ללא עלות! צור קשר עוד היום ואשמח להסביר לך איך לשפר את החיסכון הפנסיוני שלך.

יחיאל קדם – ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי

054-5552650

kedem.ins@gmail.com