חוות דעת מומחה

חוות דעת מומחה בתחום החיסכון והביטוח הפנסיוני.

קיימים מקרים רבים בהם ישנו צורך בחוות דעת מומחה בתחום החיסכון והביטוח הפנסיוני אותם אפרט בהמשך המסמך.
חוות דעת מומחה הינה משימה לא פשוטה, לכן רצוי שתהיה מקצועית ושתנתן על ידי בעל ניסיון, מכיוון שהמומחה מהצד השני ינסה להפריך אותה בכל דרך שתראה לו לנכון.
חוות דעת מומחה הינה מסמך המוגש לבית המשפט במקום עדות ועליו חלים הוראות החוק הפלילי. במקרים רבים נאלץ העד המומחה להופיע בבית המשפט ולהגן על חוות הדעת.
בתפקיד כמתכנן פיננסי ומתכנן פנסיוני אובייקטיבי הנני נותן שירותי חוות דעת ללקוחות פרטיים ועורכי דין בנושאי החיסכון והביטוח הפנסיוני.

פגיעה בחיסכון הפנסיוני על ידי החלפת תוכניות שלא לצורך במהלך שנות העבודה

מנסיוני נתקלתי במקרים לא מעטים שלעובד מסוים הוחלפו תוכניות החיסכון הפנסיוני במהלך עבודתו במקום מסוים, או בזמן חילופי מקומות עבודה, שנעשו בחוסר תום לב ועל ידי כך גרמו לפגיעה חמורה בחיסכון הפנסיוני של העובד לגיל פרישה. במקרים איילו אני מבצע השוואה בין התוכנית המקורית לתוכנית החדשה, ומעריך את הפגיעה בכסף בחיסכון הפנסיוני לגיל פרישה. להשוואה אני מצרף מסמכים המעידים על הדרך בה נעשתה ההשואה, ואת נוסחאות החישוב של סכום הפגיעה בחיסכון הפנסיוני.

פגיעה בכושר ההשתכרות כתוצאה מנכות או ממוות

במקרים איילו אני מעריך את סכום הכספים המגיעים למבוטח שנפגע או נפטר, ושהוא או בני משפחתו היו אמורים לקבל במידה והמקרה המצער לא היה קורה. במקרים רבים הארוע קרה בזמן העבודה, והמעסיק לא ביטח את העובד בהתאם לחוק. וכתוצאה מכך נוצר חוסר בכיסוי ביטוחי, ומכאן חוסר בתשלום לנפגע או לבני משפחתו כתוצאה מהארוע.

זכויות עובדים

במקרים איילו, המעסיק לא הפריש כספים לחיסכון ולביטוח פנסיוני לעובדיו, וכתוצאה מכך נוצר חוסר בחיסכון הפנסיוני. כאן יש לחשב את סכום הכספים כולל תשואה, כאלו היו בתוכנית פנסיונית קיימת, בד”כ תוכנית הנהוגה בעסק או בתחום אליו העסק שייך.

מתעניינים בחוות דעת מומחה?

לפרטים נוספים ושיחת ייעוץ ללא התחייבות אנא מלאו פרטיכם כאן למטה או התקשרו