תכנון פנסיוני

תכנון פנסיוני לשכירים

תכנון פנסיוני לשכירים הינו תהליך אשר חובה לבצע אותו מוקדם ככל האפשר.  במהלך התכנון נעשית בדיקה מקיפה של שתי בחינות עיקריות:

 

מצד אחד

תכנון פנסיוני לשכירים בודק את המצב הקיים של השכיר. מה ה”היסטוריה” הפנסיוניות שלו, היכן הושקעו כספי הפנסיה מכל העבודות השונות בהן עבד השכיר, אלו ביטוחי חיים ואובדן כושר עבודה נעשו עבורו וכו’.

מצד שני

תכנון פנסיוני לשכירים בודק את הצרכים האישיים והמשפחתיים של השכיר, ובשקלול של שתי הבחינות המתכנן הפנסיוני ביחד איתך הלקוח מחליטים על תוכנית הפנסיה הטובה ביותר, והמתאימה ביותר עבורך.

תכנון פנסיוני לשכירים המוענק על ידי כולל את האלמנטים העיקריים הבאים:

  • בדיקת המצב הקיים של השכיר מבחינת מוצרי הפנסיה, והביטוחים השונים אותם רכש או נרכשו עבורו במהלך השנים.
  • מתן המלצות לשיפור המצב הקיים.
  • הצגת חלופות טובות יותר, מניבות יותר, מתוכנית הפנסיה הקיימת.

בדיקת התיק הפנסיוני לשכירים הסתיימה – מה עכשיו?

בסיום הבדיקה תקבלו פגישת הסבר תכנון פנסיוני לשכירים מקיפה אשר כוללת “תיק פנסיוני אישי”. למעשה התיק הפנסיוני שלכם המכיל בשפה ברורה לכל נפש את הדברים הבאים:

  • סיכום כל תוצאות בדיקת המצב הקיים.
  • סיכום כל ההוראות והשינויים המופנים לסוכן הביטוח ו/או לחברות הביטוח שלכם, כולל מסמכי הנמקה בהתאם להוראות משרד האוצר.

לאחר מכן תתבצע בדיקת יישום ההוראות והשינויים. בדיקה זו חשובה מאוד שכן מניסיוני הרב יש צורך לוודא שאכן כל ההוראות והשינויים אשר עלו בבדיקת התכנון הפנסיוני לשכירים אכן מולאו עד לפרט האחרון שבהם. שהרי פספוס של סעיף אחד משמעותו איבוד כסף בלתי מבוטל וחבל!

מתעניינים בתכנון פנסיוני לשכירים?

לפרטים נוספים ושיחת ייעוץ ללא התחייבות אנא מלאו פרטיכם כאן למטה או התקשרו

תכנון פנסיוני לעצמאים

חוק הפנסיה החדש, (או בשמו הרשמי “צו הרחבה [נוסח משולב] לפנסיה חובה”), למעשה מחייב כל אדם לדאוג לתקופת הפרישה שלו, כלומר, להתחיל להפקיד כספים המיועדים בסופו של דבר לתקופת הפנסיה.

מניסיוני רב השנים בתחום, נתקלתי במספר רב של אנשים בעלי עסק שלא הפקידו כספים לטובת הפנסיה שלהם, ובטח שלא קבעו פגישת תכנון פנסיוני לעצמאיים ובסופו של דבר כשהם הגיעו לגיל הפנסיה הם נותרו ללא הכנסה משמעותית למעט הכסף המתקבל מביטוח לאומי.

מדוע תכנון פנסיוני לעצמאיים הוא חשוב?

למעשה החוק החדש מחייב כל בעלי הכנסה כולל אתכם, העצמאיים, להפקיד כספים לחיסכון פנסיוני באחד ממוצרי החסכון: קרנות פנסיה, קופות הגמל, ביטוחי המנהלים השונים. 

כמו כן, ישנם שיקולים רבים וחשובים בענייני מיסים, חלוקת הכספים בין התוכניות השונות, כיסוי ביטוחי מתאים בביטוח חיים וביטוח אובדן כושר עבודה וביטוחי בריאות. ברור לכם שהכל צריך להיות מכוונן בתזמור מדוייק כך שאתם תקבלו בסופו של דבר את תוכנית הפנסיה האישית והמתאימה לכם ביותר.

 תכנון פנסיוני לעצמאיים אינו דבר שאפשר לוותר עליו או לדחות אותו. ללא תכנון פנסיוני לעצמאיים על ידי מומחה, כל פקטור קטן שאינו מחושב כראוי משמעותו איבוד כספים רבים אשר היו יכולים להיצבר עבורכם לכשתזדקקו להם.

מה תכנון פנסיוני לעצמאיים נותן לכם?

ראשית תבוצע בדיקה של כל המצב הקיים מבחינת חסכונות הפנסיה שלכם, ביטוחי הבריאות וכו’.

לאחר מכן, תקבלו המלצות שונות אשר בעזרתן תוכלו לשפר את התוכניוית הפנסיוניות הקיימות.

סקירה של כל קופות הגמל השונות, קרנות הפנסיה השונות וכל מוצרי הביטוח, ולמעשה תקבלו חלופות טובות יותר ממה שיש לכם כיום.

ביחד נתפור לכם את תוכנית הפנסיה לעצמאיים הטובה ביותר, והמתאימה ביותר עבורכם.

בסופו של תהליך, תקבלו תיק פנסיוני אישי לעצמאיים בשפה ברורה ושווה לכל נפש ובו מסוכמות כל תוצאות הבדיקה, הסקירה, וההמלצות לשיפור.

כמו כן תקבלו סיכום והוראות לסוכן הביטוח שלכם במידה ויש לכם ו/או לחברות הביטוח השונות מה לעשות וכיצד לשנות את התוכנית הקיימת כך שהיא תגיע למצב האופטימלי עבורכם.

בנוסף לתכנון פנסיוני לעצמאיים, תתבצע בדיקת יישום ההמלצות רק על מנת לוודא שאכן תוכנית הפנסיה לעצמאיים האישית שלכם אכן הוצאה אל הפועל כפי שנדרש. שהרי פספוס של סעיף אחד משמעותו איבוד כסף בלתי מבוטל וחבל!

יחיאל קדם

יחיאל קדם

מתכנן פרישה. בוגר כלכלה ומוסמך תכנון פיננסי CFP.

בדיקה זו עשויה להגדיל את החיסכון הפנסיוני שלך בעשרות אחוזים. אל תמתין ליום הפרישה בכדי לגלות שניתן היה לקבל יותר מהתוכניות שלך! פגישת היכרות ובדיקת הצורך בתכנון פנסיוני ללא עלות! צור קשר עוד היום ואשמח להסביר לך איך לשפר את החיסכון הפנסיוני שלך.

מתעיינים בתכנון פנסיוני לעצמאיים

לפרטים נוספים ושיחת ייעוץ ללא התחייבות אנא מלאו פרטיכם כאן למטה או התקשרו