פיצוי במקרה תאונת דרכים לשאירים בקרן פנסיה וותיקה שבהסדר

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
מאת יחיאל קדם, מתכנן פרישה

מאת יחיאל קדם, מתכנן פרישה

בעל תואר ראשון בכלכלה ובמדעי המחשב, תואר בתכנון פיננסי הוליסטי עם תעודת הסמכה בינלאומית CFP, חבר ארגון המתכננים הפיננסים בישראל, כמו כן בעל רישיון פנסיוני ממשרד האוצר.

מה יקבלו שאירי מבוטח בקרן פנסיה וותיקה בהסדר, במקרה פטירה כתוצאה מתאונת דרכים.

ביום שני התקשר אלי אחד הסוכנים המקצועיים שאני מכיר בתחום, וסיפר לי שיש לו לקוחות שהם שאירי מבוטחת בקרן פנסיה וותיקה שבהסדר, שנפטרה כתוצאה מתאונת דרכים.

ושאל אותי אם זה תקין שקרן הפנסיה סירבה לשלם לשאירים קיצבה לכל ימי חייהם, ושילמה להם את סכום הצבירה בקרן, תגמולים בפטור, פיצויים בכפוף לתקנות המס.

באותו יום הייתי בטיול בהר הרצל ולא הייתי מרוכז, אך שנקלט במוח המקרה, שלחתי לו הודעה שהם צודקים, ושמחר אשוחח איתו.

בתקנון של הקרנות הוותיקות שבהסדר רשום:
שבמקרה של פטירה כתוצאה מתאונת דרכים, לשאירים יש 2 אפשרויות:
1. למשוך את כל החיסכון במזומן.
2. לקבל הלוואה מהקרן, בתשלומים חודשיים ע”ס קיצבת השאירים, עד סיום התביעה בעניין תאונת הדרכים.

מה קורה בסיום בתביעה?
1. אם אין פיצוי בתביעה, אזי התשלומים ממשיכים להשתלם לשאירים בהתאם לתקנון.
2. אם יש פיצוי, אזי לשאירים 2 אפשרויות:

אפשרות א: להחזיר את ההלוואה בתוספת הצמדה למדד לקרן הפנסיה, ולמשוך את כל החיסכון במזומן.

אפשרות ב: לשלם לקרן הפנסיה את הפיצוי שקיבלו, ולהמשך לקבל פנסיית שאירים.

בכל מקרה כזה בעתיד, המליצו ללקוחות שלכם להמתין לסיום התביעה, אפשר גם לקחת תשלומי פנסיית שאירים כהלוואה, ובסיום התביעה להחליט מה עושים.
אם אין פיצוי, ברור שימשיכו לקבל תשלומי פנסיית שאירים.
אם יש פיצוי, רצוי לבצע חישוב כדאיות כלכלית.

בברכת בריאות ואריכות ימים.

מתכנן פרישה –  נתכנן פיננסי CFP
יחיאל קדם.

0545552650

למקסם את הפנסיה, עוד היום

לפרטים נוספים ושיחת ייעוץ ללא התחייבות אנא מלאו פרטיכם כאן למטה או התקשרו

מאמרים נוספים

פנסיה תקציבית לבעלי שליטה – הרצאה לחברי לשכת המתכננים הפיננסיים בישראל

מצגת פנסיה תקציבית לבעלי שליטה – 2022: להורדת המצגת.   לצפייה בהרצאה פנסיה תקציבית לבעלי שליטה – 2022: לצפייה בהרצאה כ-33 דקות.       בכל שאלה ניתן לפנות אלי למייל: kedem.ins@gmail.com או לטלפון: 0545552650   בברכת בריאות ואריכות ימים. יחיאל קדם    

קרא/י עוד

גמלאי צה”ל – פטור קצבה מזכה לפורש שהיוון לכל החיים

זכאות לפטור בהתאם לסעיף 9 א’ לפקודה על קצבאות המשולמות לגמלאי צהל – פסיקה חדשה מתאריך 16.3.22 גמלאי צה”ל הזכאים לקצבת פרישה, רשאים להוון בפטור ממס עד 25% מהקצבה לה הם זכאים בעת הפרישה מהשירות,  וזאת “בתמורה” להקטנת הקצבה החודשית. מאמר זה מתייחס לגמלאים שביצעו

קרא/י עוד